De 5 Moments of Need® Summit zou in eerste instantie plaatsvinden in Utah, in mei 2020. Toen de pandemie twee keer roet in het eten gooide, heeft Apply Synergies besloten de Summit virtueel te organiseren en breder te trekken. Zo’n tachtig deelnemers van over de hele wereld deden mee aan het programma, waaronder twee collega’s van Xprtise en twee opleidingsadviseurs van Alrijne. Met ‘Hoe krijgen we de methodologie nóg meer en beter in de organisatie belegd?’ als belangrijkste onderzoeksvraag en uitgangspunt. Saskia Huussen, Learning & Performance Consultant bij Xprtise: “Met Caroline en Sanneke van Alrijne hebben we deelgenomen aan de Summit en ons dieper ondergedompeld in de toepassing van de 5 Moments of Need® methodologie binnen Alrijne Zorggroep. Onder de begeleiding van Bob Mosher en Conrad Gottfredson zijn we aan de slag gegaan om de huidige situatie én gewenste situatie in kaart te brengen. Daarbij hebben we kansen en uitdagingen geformuleerd.” 

De diepte in

In gezamenlijke virtuele sessies werden thema’s en onderwerpen besproken en informatie plenair en in break-out rooms uitgewisseld. Sanneke Hagen, opleidingsadviseur bij Alrijne Academie: “We hebben de tijd genomen om stil te staan bij waar we nu staan en waar we de komende jaren naartoe willen groeien. In ons Alrijne/Xprtise team hebben we de inhoud uit de gezamenlijke sessies op verschillende vlakken kunnen verdiepen; zowel tactisch, strategisch als technisch. We konden samen de diepte ingaan waarbij we samen strategische uitdagingen en kansen formuleerden, en die uitgewerkt hebben tot concrete plannen, activiteiten en een set praktische tips en tricks waarmee we de 5 Moments of Need® binnen Alrijne naar een hoger niveau kunnen tillen.” 

Goede business case

Caroline Luijbregts, opleidingsadviseur bij Alrijne Academie: “Het is voor ons als Academie belangrijk om de visie die wij hebben op leren en de methodologie die we gebruiken zo goed mogelijk in de organisatie te beleggen. Vervolgens is het belangrijk dat we kunnen aantonen, hoe we meten, dat we meten en wat we meten. Want: verbetert alles wat we doen daadwerkelijk de prestatie van onze medewerkers? Geven onze collega’s dat terug? Blijkt het uit de cijfers? ‘In the end’ moeten we kunnen aantonen dat het leren op een andere manier waarde heeft. We moeten een goede business case hebben en het draait om de Return on Investment. De Summit heeft ons hierin veel goede inzichten gegeven.”

Een aantal van de activiteiten die Xprtise en Alrijne hebben ondernomen:

  • Strategische, tactische, technische en measurement capaciteiten in kaart gebracht
  • De huidige en toekomstige situatie geanalyseerd
  • Strategische 5 Moments of Need® plannen opgesteld
  • Uitdagingen en kansen in kaart gebracht en deze geprioriteerd
  • Deelname aan een hackathon om best practices te delen

Vier de successen

Caroline: “In de zomer was er een hackathon; een van onze hoogtepunten van de Summit. We werden opgedeeld in groepen en uitgedaagd om gezamenlijk aan een opdracht te werken.
Onze groep heeft een infographic gemaakt dat duidelijk schetst hoe management en organisatie zo goed mogelijk kunnen samenwerken. Waarbij hoogtepunten en successen áltijd gevierd worden. Naast een leuke opdracht, hebben we ook een sterke infographic neergezet die organisaties kunnen gebruiken.” Sanneke: “Onze groep heeft een idee voor een leeroplossing ontwikkeld voor het leren werken vanuit de 5 Moments of Need® gedachte. Binnen Alrijne Academie onderzoeken wij momenteel of wij deze oplossing gaan uitwerken voor onze collega-opleidingsadviseurs.”

Ook aan de slag met de 5 Moments of Need® methodologie?

inzetten? Ben je op zoek naar een manier om de 5 Moments of Need® leerstrategie op lange én korte termijn verder te implementeren? En wil je meer informatie ontvangen? Vul dan onderstaand contactformulier in, dan nemen wij zo snel mogelijk contact op.